ERÖZÜ Mimarlık Bürosu, 1970 yılında, Yük. Müh. Mimar Metin ERÖZÜ tarafından kurulmuştur.

Antalya’nın ilk 5 yıldızlı oteli olan TALYA Oteli ile yaşama geçen ERÖZÜ Mimarlık, başta Metin ERÖZÜ, daha sonra da Cem ERÖZÜ’nün mesleki tecrübelerini topladığı  Alman mimarlık okulu geleneğini sürdürmektedir.

ERÖZÜ Mimarlık, rasyonalist, kullanıcı dostu ve işlevsel yönden nitelikli yapılar tasarlayan bir çizgiyi izlemektedir. Bunun yanı sıra, şehir ölçeğinde, yakın çevresine uyumlu, şehir yaşantısına en az yük getirecek çözümler hedeflenmektedir.

Çağdaş mimarlığın gerektirdiği özellikleri, tasarımlarına yansıtırken, ilk tasarım aşamasında, inşaatın sonlanmasına dek proje hizmetlerini verebilen ekibiyle, öngörülen bütçe çerçevesinde yapının işletmeye açılmasına son derece büyük önem verilmektedir.

Mimari kalitenin oluşmasında, yapının gelecekteki kullanıcılarının, tasarım süreçlerine katılım sağlaması, ERÖZÜ Mimarlık ofisinin çok önem verdiği bir çalışma tarzıdır.

Uzmanlık alanı, Endüstri Yapıları, Turistik Yatırımlar, Eğitim yapıları, Alışveriş Merkezleri ve başta BMW ve Mercedes markaları olmak üzere otomobil Sergi ve Servis yapıları olan ERÖZÜ Mimarlık, bu alanlarda, çeşitli ödüllerin de sahibidir.